Apie technologiją

Skysto metalo technologija

DosoMetal skystas metalas – tai išskirtinė universali ir ilgaamžė apdailos medžiaga pasižyminti puikiomis savybėmis ir techninėmis charakteristikomis.

Skystas metalas naudojamas baldų gamyboje, kuriant interjero ir eksterjero dizainą, gaminant įvairius dekoro elementus.

Skystu metalu dengti paviršiai suteikia architektams, dizaineriams bei dekoratoriams labai plačias galimybes įgyvendinant įvairiausio sudėtingumo projektus.

DosoMetal skystų metalų įvairovė leidžia išgauti skirtingos tekstūros ir raštų metalinį paviršių, o panaudojus patinavimo priemones metalinis paviršius įgaus rūdžių bei sendinimo efektą. Paviršiai, padengti su DosoMetal produktais, pasižymi visomis tvirto, masyvaus metalo savybėmis.

Apie „DosoMetal“ dangą:

„DosoMetal“ danga yra tikro metalo miltelių ir rišiklio mišinys, dėl kurio susidaro skystas šaltas metalas (metalo kompozitas).

„DosoMetal“ galima dažyti, glaistyti mentele, purkšti pulverizatoriumi, pilti, lieti.

„DosoMetal“ tvirtai sukimba beveik su visais paviršiais.

„DosoMetal“ turi tikro tvirto metalo savybes.

„DosoMetal“ dengti paviršiai išlaiko pradinę formą ir struktūrą.

Padengus paviršių „DosoMetal“ danga gaminys išlieka tvirtas ir ilgaamžis.

Panaudojimo sritys:

Eksterjeras,Durys, Vartai, Sienų apdailos plokštės, GKP plokštės, Fasadų apdaila, Virtuvės baldai, Lentynos, Parodų stendai, Medinės grindų dangos, Reklaminiai stendai, Vonios baldai, Plytelės, Automobilių apdailos detalės, Motociklų apdailos detalės, Akmens masės gaminiai, Betoniniai paviršiai, Skulptūros, Statulos, Visų rūšių prototipai, Laivų ir jachtų interjero detalės, Židinių apdaila, Suvenyrai, Keramikos gaminiai ir kt.

Paviršių dengimo su „DosoMetal“ procesas:

  • 1.Paviršių paruošimas. Visų pirmą paviršius turi būti tinkamai paruoštas, nuo dengiamo paviršiaus turi būti pašalinti riebalai, dulkės ir defektai.
  • 2.Gruntavimas. Prieš dengiant paviršių skystu metalu, pagrindas gruntuojamas „DosoMetal Primer“ arba „DosoMetal 2K Primer“. Jeigu paviršius prieš tai jau buvo gruntuotas ar lakuotas (pvz. baldinė plokštė), pakartotinai to daryti ne būtina, tokiu atveju paviršius turi būti pašiauštas su švitriniu popieriumi.
  • 3.Nešvarumų pašalinimas. Nugruntavus ar pašiaušus, paviršių būtina nuvalyti „DosoMetal Metal cleaner“ valymo priemone.
  • 4.Skyst metalo mišinio paruošimas. Tinkamai paruošus paviršiu, sumaišomi skysto metalo komponentai: metalo milteliai ir rišiklis (BINDERIS) „DosoMetal Aqua Binder“ arba „DosoMetal Spray Binder“.
  • 5.Paviršių dengimas. Paviršių dengiame skysto metalo mišiniu. Padengimo būdai galimi šie: su „DosoMetal Aqua Binder“ dengti paviršių galima voleliu, teptuku, glaistykle, mentele. Su „DosoMetal Spray Binder“ tinkamiausias paviršiaus padengimo būdas yra purškimas pulverizatoriaus pagalba, bet galima naudoti ir aukščiau išvardintas priemones.
  • 6.Šveitimas. Poliravimas. Skysto metalo mišiniui pilnai sukietėjus, procesas trunka 4-24 val. priklausomai nuo naudojamo rišiklio (BINDERIO), paviršius nušveičiamas švitriniu popieriumi ir jeigu yra poreikis – nupoliruojamas. Po kiekvienos šveitimo operacijos paviršius nuvalomas su „DosoMetal Metal cleaner“ valymo priemone.
  • 7.Lakavimas. Vaškavimas. Gaminį nušveitus/nupoliravus ir nuvalius metalo dulkes su „DosoMetal Metal cleaner“ valymo priemone, paviršių būtina apsaugoti nuo oksidacijos ir išorių mechaninių pažeidimų. Tam naudojame „DosoMetal Warnish“ laką arba „DosoMetal WAX“ vašką.
  • 8.Patinavimas. Taip pat galima naudoti specialias patinavimo priemones „DosoMetal PATINA“ norint aktyvuoti natūralią metalų oksidaciją. Šis procesas atliekamas prieš lakavimą/vaškavimą.